Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
Imprezy - PODSUMOWANIE SEZONU TURYSTYCZNEGO

 Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy !
     W imieniu Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Ziemi Jaworskiej bardzo serdecznie witam wszystkich  zebranych na podsumowaniu sezonu turystycznego 2017. Jest to 51 spotkanie z tej okazji.
 Witam serdecznie zaproszonych gości: witam przedstawicieli władz samorządowych, Starostę Powiatu Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, Marię Piwko przewodniczącą Komisji Budżetowej Rady Powiatu , witam Emiliana Berę Burmistrza Jawora, Agnieszkę Rynkiewicz  zastępcę burmistrza, Małgorzatę Świderską, Ewelinę Szynkler i Krzysztofa Kowalczyka radnych Rady Miejskiej , witam dyrektorów placówek oświatowych , dyrektorów jednostek samorządowych, członków Zarządu Oddziału, a wśród nich Honorowego Członka PTTK i Honorowego Obywatela Miasta Jawora Henryka Antkowiaka, witam przedstawicieli stowarzyszeń i instytucji z którymi współpracujemy na co dzień.
Witam serdecznie opiekunów  Szkolnych Klubów Krajoznawczo-Turystycznych oraz młodzież, jak i dorosłych członków oraz sympatyków naszego towarzystwa, witam wszystkich którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Witam również przedstawicieli mediów. Tymi słowami przywitał przybyłych gości prezes ZO Leszek Drabczyk.
W dalszej części spotkania  przedstawiono sprawozdanie z działalności oddziału w 2017 r oraz wręczono wyróżnienia i nagrody.
Wyróżnienia ZO PTTK Ziemi Jaworskiej   
I/ Zarząd o/PTTK Ziemi Jaworskiej za całokształt działalności turystyczno-krajoznawczej i długoletnią służbę na rzecz dzieci i młodzieży wyróżnił odznaką 25 lat w PTTK kol. Krzysztofa Skalika   (od 1990 r w PTTK)
II/ Zarząd o/PTTK Ziemi Jaworskiej za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa Ziemi Jaworskiej wyróżnił Dyplomem uznania kol. Urszulę Olszanecką, Annę Ordę,Jerzego Pycia oraz Barbare i Wojciecha Firkowiczów.
Wyróżnienia dla szkół i opiekunów:
III/. Zarząd Oddziału w uznaniu podejmowanych w mijającym roku działań na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa naszego regionu, wyróżnił:
    DYPLOMEM  UZNANIA oraz nagrodami rzeczowymi opiekunów SKKT oraz ich najaktywniejszych przedstawicieli z niżej wymienionych placówek:
Szkoły podstawowe
1.- Nr 1 Jawor –opiekun Barbara Gmerek- Skalik
 uczniowie: Guszcza Maja, Kaliciak Roksana, Majka Katarzyna
2.- nr 4 Jawor –opiekun  Anna Kurzydło i Dorota Ignatiuk
uczniowie: Bartek Oślak, Bartek Pawlaczek, Amelia Szczepankiewicz
3. - nr 5 Jawor  - opiekun Anna Orda
  uczniowie: Jakub Romanowski, Małgorzata Malisz, Witwicka Emilia
4.    Nr 5 Jawor  - opiekun  Urszula Norko
 uczniowie: Miłosz Jasiński, Paweł Piaskowski, Dawid Skowron
5. Nr 5 Jawor  - opiekun  Anna Bełza
uczniowie: Szymkiewicz Marika, Kwiatkowski Dominik, Babiarz Alicja
6. -SP Kaczorów – opiekun Stanisława Kopka
uczniowie: Sikora Emilia, Andrzej, Konrad
7. SP Roztoka-opiekun Izabela Drąg-Misiak
Uczniowie: Gryszkiewicz Paweł, Kowalski Antek, Jutkiewicz Roksana
8. SP Gniewków – opiekun Krystyna Piwko i Urszula Lipińska
Gimnazja
1. -nr 1 Jawor – opiekun Mirosława Otoka
uczniowie: Marcelina Jurkowska ,Monika Miłoń, Natalia Frydrych
2. -nr 2 Jawor  – opiekun Iwona Zielińska
uczniowie: Melkonyan Estera, Kaliszczak Amelia, Dobosz Gabriela
3. -Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Jawor – opiekun  Grażyna Żmuda
uczniowie :Cieplok Łukasz, Klemeński Łukasz, Stasiak Jakub
4. -Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Jawor  - opiekun  Beata Rozpędzka i Aleksandra Jakimow
- uczniowie: Klaudia Włoszczak, Magdalena Muraszko, Szymon Jóźwin
5.Gimnazjum Budziszów Wielki  opiekun Jan Gagat
uczniowie: Pustelnik Dominika, Rak Martyna, Kowalewska Daria
6.  - GOK Paszowice –  Małgorzata Świderska i Figlewicz Urszula
Dzieci ze świetlicy w Bolkowicach: Mertins Martyna, Płaza Grzegorz, Czachor Wiktoria
7.OHP Jawor opiekun A.Kowalik 
Uczniowie:  Patrycja Hrymak, Patrycja Taniukiewicz, Beata Matynia

 Prezes na zakończenie spotkania przedstawił plan działań na 2018 r oraz przekazał podziękowania władzom samorządowym za udzielanie wsparcie, które ma ogromne znaczenie i wpływ na jakość i ilość podejmowanych działań na rzecz dzieci i młodzieży.   
            Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz  Nowy Rok , więc  korzystając z tej okazji składam wszystkim najserdeczniejsze   życzenia : zdrowych i spokojnych Świąt, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym  , życzę  wielu wypraw w wymarzone miejsca,  a  przede wszystkim  aby  turystyka  z PTTK  nadal przynosiła ogrom radości.
 Wszystkiego najlepszego.         L. Drabczyk

 **********************************

2 grudnia 2016r. odbyło się podsumowanie działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego Oddziału Ziemi Jaworskiej w Jaworze. Prezes Leszek Drabczyk  przywitał licznie przybyłych gości, działaczy, opiekunów SKKT i młodzież, a następnie przedstawił sprawozdanie z działalności krajoznawczo-turystycznej Oddziału w minionym roku. Podczas spotkania nagrodzono laureatów konkursów młodzieżowych oraz wręczono pamiątkowe medale osobom wspierającym.
Zarząd Główny PTTK na wniosek Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Jaworskiej za wieloletnią pomoc i współpracę wyróżnił:
Medalem : Muzeum Regionalne w Jaworze, Nową Gazetę Jaworską
Dyplomem Honorowym: Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Kaczawskie w Mściwojowie
Brązową Honorową Odznaką PTTK: Drabczyk Michalinę
Brązową Odznaką – Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży: Pokorną Barbarę
Wyróżnienia ZO PTTK Ziemi Jaworskiej:
Zarząd O/PTTK Ziemi Jaworskiej za całokształt działalności turystyczno-krajoznawczej i długoletnią służbę na rzecz dzieci i młodzieży wyróżnił odznaką 25 lat w PTTK kol. Zofię Żogał (od 1989r. w PTTK)
Zarząd O/PTTK Ziemi Jaworskiej za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa Ziemi Jaworskiej wyróżnił medalem 50-lecia Oddziału następujące osoby i instytucje :  1. Wojciech Krasecki 2. Leszek i Aleksandra Drabczyk 3. Bogusław i Maria Golonka 4. Henryk i Mariola Gęsior 5. Anna Orda 6. Eugeniusz Zwierzchowski 7. Iwona i Roman Zielińscy 8. Krzysztof i Barbara Skalik 9. Jadwiga i Kazimierz Zwierzew 10. Bogusław i Halina Zielińscy 11. Zbigniew Majewski 12. Andrzej i Zenona Kowalik 13. Barbara i Wojtek Firkowicz 14. Małgorzata i Jacek Skołd 15. Marzanna i Jacek Chuchla 16. Emilian Bera 17. Stanisław Laskowski 18. Muzeum Regionalne w Jaworze 19. PK Chełmy i CEEiK w Myśliborzu 20. KH ZHP Jawor 21. Mirosław Szkiłądź  22. Komenda Powiatowa Policji w Jaworze 23. SP 4 w Jaworze 24. SP 1 w Jaworze 25. MOW w Jaworze 26. SOSW w Jaworze 27. SP 5 w Jaworze 28. Gimnazjum nr 2 w Jaworze 29. Gimnazjum nr 1 w Jaworze 30. Gimnazjum w Męcince 31. SP w Kaczorowie 32. SP w Pogwizdowie 33. Gimnazjum w Budziszowie Wielkim 34. Gimnazjum w Wiadrowie 35. Jan Gagat 36. Halina Orda 37. Krzysztof Lis 38. Beata i Marek Olszewscy 39. Małgorzata Świderska 40. Ryszard Jaśpiński 41.Waldemar Michalski 42. Zespół SETA
Zarząd O/PTTK Ziemi Jaworskiej za całokształt działalności na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa Ziemi Jaworskiej nadał tytuł:
Za zasługi dla turystyki Ziemi Jaworskiej Kol. Annie Ordzie
Dla szkół i opiekunów:
Zarząd Oddziału w uznaniu podejmowanych w mijającym roku działań na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa naszego regionu, wyróżnił:
DYPLOMEM UZNANIA oraz nagrodami rzeczowymi – Szkolne Koła Krajoznawczo-Turystyczne opiekunów oraz ich najaktywniejszych przedstawicieli z niżej wymienionych placówek:
Szkoły podstawowe:
Nr 1 Jawor –opiekun Barbara Gmerek- Skalik uczniowie: Marcelina Tomaszewska, Katarzyna Majka , Marcin Kostecki
Nr 4 Jawor –opiekun Dorota Rybak uczniowie: Bartosz Pawlaczek Miłosz Tympalski Franciszek Bogdanowicz
Nr 5 Jawor - opiekun Anna Orda uczniowie: Dawid Skowron, Diana Lityńska i Martyna Wysoczańska
Nr 5 Jawor - opiekun Urszula Norko uczniowie: Miłosz Jasiński, Paweł Piaskowski, Natalia Michałowska
Nr 5 Jawor - opiekun Anna Bełza uczniowie: Samuel Detyna, Igor Nowak , Piotr Chałupka SP Kaczorów – opiekun Stanisława Kopka uczniowie: Przemysław Janek, Aleksandra Janek, Andrzej Sikora
Gimnazja
Nr 1 Jawor – opiekun Mirosława Otoka uczniowie: Kamil Kozicki, Radosław Micuda , Grzegorz Kozłowski
Nr 2 Jawor – opiekun Iwona Zielińska uczniowie: Michał Chmielewski, Maksymilian Jastrzębski , Jonatan Detyna
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Jawor – opiekun Grażyna Żmuda uczniowie: Paweł Masłowski, Patryk Rosiak, Norbert Golec
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Jawor - opiekun Beata Rozpędzka i Aleksandra Jakimow uczniowie: Tomasz Warkiewicz, Magdalena Muraszko, Aurelia Żarkowska
Gimnazjum Budziszów Wielki - opiekun Jan Gagat uczniowie: Adriana Chałupka, Wiktoria Gembara i Wiktoria Stachurska
OHP Jawor - opiekun A.Kowalik uczniowie: Patrycja Hrymak, Patrycja Taniukiewicz, Beata Matynia
Ponadto DYPLOMem UZNANIA i statuetką – wyróżniono Danutę i Ireneusza Borejków za zdobycie KGP czyli wejście na najwyższe szczyty 28 pasm górskich w Polsce.

                             GRATULUJEMY WYRÓŻNIONYM!


       



projekt i wykonanie SN-DESIGN