Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
Imprezy - RANKING WĘDRUJEMY

 Przegląd Działalności

Krajoznawczo-Turystycznej i Ekologicznej Szkół ,,WĘDRUJEMY''

. . .
Konkurs Fotograficzny ,,CHEŁMY w OBIEKTYWIE''

...

WĘDRUJEMY 2011

Od dwudziestu jeden  już lat aktywność turystyczną szkół mierzy i bada Edward Wiśniewski, pracownik Parku Krajobrazowego „Chełmy" i wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy, ale przede wszystkim zapalony turysta, od wielu lat działający w Polskim Towarzystwie Turystyczno - Krajoznawczym.
W tegorocznym rankingu „Wędrujemy" sklasyfikowano szkoły z czterech powiatów: jaworskiego, złotoryjskiego, legnickiego i miasta Legnicy.
W punktacji generalnej umieszczono 32 szkoły, których przedstawicieli zaproszono w środę, 14 grudnia, na podsumowanie rankingu do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu.

W rankingu oceniany jest udział szkół w imprezach turystycznych i krajoznawczych, działalność proekologiczna, zdobyte odznaki, uprawnienia turystyczne opiekunów oraz działalność na terenie szkół organizacji PTTK i PTSM.
Zwycięzcą tegorocznego rankingu został Zespół Szkół w Miłkowicach, który zdobył 1662 pkt, w tym aż 977 za odznaki turystyczne.

A oto wyniki, jakie osiągnęły szkoły z terenu powiatu jaworskiego.
Na drugim miejscu znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca, czyli Gimnazjum nr 2 w Jaworze, zdobywając 1448 pkt.
Ta wysoka lokata w rankingu to niewątpliwa zasługa Iwony Zielińskiej, opiekunki koła SKKT PTTK ,,Na szlaku'' i Joanny Adamskiej promującej działalność proekologiczną wśród młodzieży.

Miejsce piąte (awans z szóstego) zdobył Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, do czego przyczynił się na pewno Andrzej Kowalik.
Na miejscu szóstym znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 (opiekun Anna Orda)
Ósme  miejsce zdobył Zespół Szkół w Męcince, a na miejscu dziewiątym - tak sam jak w roku ubiegłym - znalazł się Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy.
Aż o dziesięć miejsc awansowała Szkoła Podstawowa w Kaczorowie, która znalazła się na miejscu 17. Ten awans wywalczyła aktywną działalnością Stanisława Kopka.
Również aktywnością wykazała się Szkoła Podstawowa nr 4, bo zawędrowała na 19 miejsce, a w 2010 r. była poza finałową trzydziestką.
Natomiast Gimnazjum w Marcinowicach spadło z 13. Miejsca na 28. Poza finałową trzydziestką znalazły się Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze.

                                                ``````````````````

Konkurs „Chełmy w Obiektywie" 2011
W poniedziałek, 28 listopada, komisja w składzie: Andrzej Raj - dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, Edward Wiśniewski (DZPK Wrocław) i Małgorzata Świderska (GOK Paszowice) oceniła prace, które wpłynęły na 17. Konkurs fotograficzny „Chełmy w obiektywie".
Po obejrzeniu 130 prac nadesłanych przez 21 autorów komisja postanowiła w kategorii junior przyznać pierwsze miejsce Patrykowi Kumikowi (Gimnazjum nr 2 w Jaworze) i Ewie Dudycz (Gimnazjum nr 5 w Legnicy).
Drugie miejsce komisja przyznała Krzysztofowi Miedzińskiemu (Gimnazjum nr 5 w Legnicy), a trzecie Ewie Buczek (PCKZ w Jaworze).
Wyróżnienia przyznano Jakubowi Plucińskiemu (SOSW Jawor) i Ewie Osowskiej
(Gimnazjum nr 2 w Jaworze).
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpiło w środę, 14 grudnia w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu.


projekt i wykonanie SN-DESIGN