Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
Imprezy - RAJD LATAWCA

TERENOWY BIEG O PUCHAR RADOGOSTU

KONKURS LOTÓW LATAWCÓW

 

 LATAWCE 2018

 XIII Rajd Lotu Latawca
        W dniu 14.06.2018 r. odbył się XIII  Konkurs  Lotu  Latawca  organizowany przez Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze przy Specjalny Ośrodku Szkolno –Wychowawczym w Jaworze oraz  Oddział PTTK  Ziemi Jaworskiej w Jaworze.  Uczestnikami  konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5  w Jaworze z op. Anią Ordą i Anią Bełzą , Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z op. Wojciechem Firkowiczem, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z op. Beatą Rozpędzką i Aleksandrą Jakimow oraz podopieczni Ośrodka Wsparcia w Jaworze z op. Agnieszką Durzyńską i Jackiem Armatysem
       W trakcie imprezy odbyły się konkursy i zabawy sportowe oraz  konkurs na najdłuższy lot latawca przygotowane i prowadzone przez nauczycieli ośrodka Martę Bander i Grzegorza Pańczyka. W głównym konkursie Lotu Latawca I miejsce zajęli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, II miejsce zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5 ,a  miejsce III uczestnicy Ośrodka Wsparcia.
     Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, integracja różnych środowisk poprzez wspólne spotkania, zabawy i turystyczne współzawodnictwo, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej.
     Podczas konkursu odbył się pokaz udzielania Pierwszej Pomocy, który bardzo zainteresował uczestników i sami chętnie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
     Po wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników rajdu na pieczone kiełbaski oraz  słodki poczęstunek. Była to z pewnością bardzo udana zabawa i jednocześnie wspaniałe spotkanie integracyjne. Uczestnicy rajdu , jak  i organizatorzy serdecznie dziękują Dyrektorowi SOSW w Jaworze oraz Starostwu Powiatowemu w Jaworze za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji rajdu.
                                                                                  Do zobaczenia za rok.     


projekt i wykonanie SN-DESIGN