Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
Imprezy - RAJD LATAWCA

 XIV RAJD LATAWCA
13.06.2019r. - SOSW JAWOR

 

 XIV Rajd ,,Latawca" na zakończenie roku szkolnego    
        W dniu 13.06.2019 r. odbył się XIV  Rajd  Latawca  zorganizowany przez Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym w Jaworze oraz Jaworski Oddział PTTK.  Uczestnikami  rajdu byli uczniowie: Szkoły Podstawowej Nr 5 w Jaworze z op. Anną Orda , Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze z op. Wojciechem Firkowiczem oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze z op. Beatą Rozpędzką i Martą Bander. Tym razem pogoda nam dopisała i każdy kto wykonał latawca mógł bez przeszkód dokonać pełnej prezentacji swojego dzieła. Komisja oceniała estetykę i pomysłowość wykonania oraz lot latawca. Bezkonkurencyjna okazała się praca zespołowa uczniów z SP 5 w Jaworze, którzy zajęli I miejsce , II wywalczyli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a  III miejsce przypadło gospodarzom rajdu czyli młodzieży ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jaworze. W trakcie imprezy odbyły się też różne gry i zabawy sportowe  przygotowane przez nauczycieli ośrodka Aleksandrę  Jakimow, Grzegorza  Pańczyka i Joannę Przybylską. Były ogromne emocje , ale przede wszystkim wiele radości. Należy podkreślić, że  celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, integracja różnych środowisk poprzez wspólne spotkanie, zabawy i turystyczne współzawodnictwo. Z pewnością również wspólny grill i serwowane słodkości   sprzyjały temu. Organizatorom także chodziło o zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, wykonywaniem plastycznych konstrukcji przestrzennych oraz różnorodnymi formami pracy twórczej. Na zakończenie rajdu laureaci poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez UM w Jaworze oraz Starostwo Powiatowe. Organizatorzy oraz uczestnicy dziękują instytucjom, które wsparły finansowo organizacje wspaniałej imprezy integracyjnej, jaką był Rajd Święto Latawca. Do zobaczenia za rok. Witajcie wakacje!!!                                                Organizatorzy:        
                                                Beata  Rozpędzka
                                                Marta  Bander
                                                Leszek Drabczyk

 

******************************************

TERENOWY BIEG O PUCHAR RADOGOSTU

KONKURS LOTÓW LATAWCÓW

 

 LATAWCE 2018

 XIII Rajd Lotu Latawca
        W dniu 14.06.2018 r. odbył się XIII  Konkurs  Lotu  Latawca  organizowany przez Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze przy Specjalny Ośrodku Szkolno –Wychowawczym w Jaworze oraz  Oddział PTTK  Ziemi Jaworskiej w Jaworze.  Uczestnikami  konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5  w Jaworze z op. Anią Ordą i Anią Bełzą , Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z op. Wojciechem Firkowiczem, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z op. Beatą Rozpędzką i Aleksandrą Jakimow oraz podopieczni Ośrodka Wsparcia w Jaworze z op. Agnieszką Durzyńską i Jackiem Armatysem
       W trakcie imprezy odbyły się konkursy i zabawy sportowe oraz  konkurs na najdłuższy lot latawca przygotowane i prowadzone przez nauczycieli ośrodka Martę Bander i Grzegorza Pańczyka. W głównym konkursie Lotu Latawca I miejsce zajęli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, II miejsce zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5 ,a  miejsce III uczestnicy Ośrodka Wsparcia.
     Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, integracja różnych środowisk poprzez wspólne spotkania, zabawy i turystyczne współzawodnictwo, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej.
     Podczas konkursu odbył się pokaz udzielania Pierwszej Pomocy, który bardzo zainteresował uczestników i sami chętnie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
     Po wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników rajdu na pieczone kiełbaski oraz  słodki poczęstunek. Była to z pewnością bardzo udana zabawa i jednocześnie wspaniałe spotkanie integracyjne. Uczestnicy rajdu , jak  i organizatorzy serdecznie dziękują Dyrektorowi SOSW w Jaworze oraz Starostwu Powiatowemu w Jaworze za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji rajdu.
                                                                                  Do zobaczenia za rok.     


projekt i wykonanie SN-DESIGN