Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
Imprezy - ODDZNACZENIA DLA DZIAŁACZY ODDZIAŁU

Honorowy Obywatel Miasta Jawora
11 XI 2012r., podczas akademii okolicznościowej związanej z obchodami Święta Niepodległości i Patrona Miasta - św. Marcina, głównym punktem programu była ceremonia nadania zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jawora. Tegorocznym laureatem został Henryk Antkowiak - wychowawca, nauczyciel, społecznik związany z turystyką, krajoznawstwem, którego kilkudziesięcioletnia działalność jest swoistą formą promocji naszego miasta i regionu. Wieloletni działacz jaworskiego Oddziału PTTK ,,Ziemi Jaworskiej''. Uroczystego wręczenia statuetki św. Marcina z Tours dokonał Burmistrz Jawora Artur Urbański. Serdecznie gratulujemy kol. Henrykowi!

 

NAUCZYCIEL KRAJU OJCZYSTEGO
16 października 2012 r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia medali „Nauczyciel Kraju Ojczystego". Zostały one przyznane z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego . Na tegorocznej liście osób wyróżnionych znalazły się osoby prowadzące od wielu lat systematyczną działalność edukacyjno-wychowawczą na rzecz dzieci i młodzieży mającą na celu upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki. Pośród odznaczonych osób znaleźli się działacze Oddziału PTTK Ziemi Jaworskiej Henryk Antkowiak, Leszek Drabczyk oraz Bogusław Golonka.
Warto podkreślić, że do tego elitarnego  grona  „Nauczycieli Kraju Ojczystego"należy aktualnie jedynie 98 osób w kraju.
Medal „Nauczyciel Kraju Ojczystego" to wyróżnienie przyznawane dla osób, które angażują się społecznie i uczą, również „poza ławką szkolną". Dzięki ich zaangażowaniu i pasji krajoznawcza przygoda młodych ludzi połączona jest z głębokim rozumieniem dzisiejszych i przyszłych potrzeb nie tylko regionów, ale i całego kraju. Wręczający medale wiceminister edukacji narodowej  Tadeusz Sławecki powiedział do wyróżnionych -   dzięki Państwa wieloletniej pracy, kolejne pokolenia Polaków z zamiłowaniem i chęcią odkrywają piękno naszego kraju. Nasze spotkanie świadczy o tym, jak ważna dla dzisiejszej szkoły, jest edukacja turystyczna uczniów . Przypominając  sylwetkę Aleksandra Janowskiego - nauczyciela, który „kochał i uczył kochać Ziemię Ojczystą", wyraził uznanie dla pasji z jaką wyróżnieni  pracowali i pracują z młodzieżą, podziękował za poświęcony im czas, za mądre uczenie o Polsce, dostrzegania piękna naszego kraju, rozumienia jego historii i przyrody. Również prezes Zarządu Głównego PTTK Lech Drożdżyński wyraził słowa uznania dla ogromnego poświęcenia wyróżnionych w działania edukacyjno-wychowawcze wielu pokoleń młodych Polaków.

 

Medal Komisji Edukacji Narodowej - polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty  i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.
Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej - pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.
 Medal Komisji Edukacji Narodowej jest nadawany nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

*******

2007r.

HENRYK ANTKOWIAK

LESZEK DRABCZYK

*******

2008r.

HENRYK GĘSIOR

BOGUSŁAW GOLONKA

ANDRZEJ KOWALIK

*******

2009r.

ANNA ORDA

ZDZISŁAW NOWOCIEŃ

*******

2019

ALEKSANDRA DRABCZYKprojekt i wykonanie SN-DESIGN