Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
Imprezy - XIV ZJAZD ODDZIAŁU

 XVI ZJAZD ODDZIAŁU PTTK ,,ZIEMI JAWORSKIEJ'' W JAWORZE

Prezes Leszek Drabczyk w imieniu Zarządu Oddziału powitał wszystkich uczestników    XVI Zjazdu Oddziału PTTK ,,Ziemi Jaworskiej’’ w Jaworze. W swoim wystąpieniu nadmienił, iż minęła kolejna kadencja pracy Zarządu, w czasie której m.in. obchodziliśmy 50-lecie naszego Oddziału, współorganizowaliśmy Dolnośląski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej w Lubsku oraz wiele imprez krajoznawczo-turystycznych dla środowiska lokalnego. Nadszedł czas na podsumowanie czteroletniej działalności, czas wyboru nowych władz i dyskusji nad kierunkami pracy w następnej kadencji. Na zakończenie prezes podziękował członkom Zarządu i członkom naszego Towarzystawa za aktywną pracę społeczną, zaangażowanie w działalności na rzecz Oddziału oraz szerzenia turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych. Podziękowania skierował również do sponsorów naszych imprez, podziękował władzom miasta i powiatu i wszystkim tym, którzy pomogli nam w realizacji naszych przedsięwzięć.

 WŁADZE ODDZIAŁU

Zarząd Oddziału:
Leszek Drabczyk – prezes
Henryk Antkowiak – wiceprezes
Bogusław Golonka – wiceprezes-skarbnik
Iwona Zielińska – sekretarz
Anna Orda – członek
Andrzej Kowalik – członek
Henryk Gęsior – członek
Bogusław Zieliński – członek
Eugeniusz Zwierzchowski – członek

Komisja Rewizyjna:
Zbigniew Majewski – prezes
Jerzy Pyć – wiceprezes
Jadwiga Zwierzew – sekretarz
Marian Stasiulewicz – członek
Zdzisław Witek – członek

Delegatami na Regionalną Konferencję zostali wybrani: Henryk Antkowiak i Bogusław Golonka.

 ********************************

 

W dniu 28.02.2009 r w klubie Piast SM w Jaworze odbył się XIV Zjazd Oddziału PTTK Ziemi Jaworskiej. W czasie zjazdu podsumowano realizowane w latach 2005-2008 zadania w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

Praca ustępującego zarządu została bardzo wysoko oceniona przez delegatów i Komisję Rewizyjną. Uczestnicy Zjazdu udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi. Podczas dyskusji określono kierunki działania Oddziału na lata 2009-2012.Wśród głównych zadań ,które będą realizowane przez nowy zarząd wymieniono m.in. organizację 52 Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej,który odbędzie się w Jaworze we wrześniu 2009 oraz aktywizację działalności Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych.
 Do  nowego zarządu wybrano ponownie Leszka Drabczyka-prezesa Zarządu, wiceprezesami zostali: Zdzisław Nowocień, Henryk Antkowiak i Bogusław Golonka, który równocześnie będzie pełnił obowiązki skarbnika, sekretarzem została wybrana Iwona Zielińska. Ponadto do Zarządu wybrano Jacka Armatysa  reprezentującego Ośrodek Wsparcia przy PCPR w Jaworze, Annę Orda nauczyciela geografii z SP 5 w Jaworze, Krzysztofa Skalika dyrektora Gimnazjum w Marcinowicach i Andrzeja Kowalika wychowawcę z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze.
Do Oddziałowej Komisji Rewizyjnej wybrano Zbigniewa Majewskiego, Mariana Stasiulewicza i Zdzisława Witka, natomiast do Sądu Koleżeńskiego Bogusława Zielińskiego, Zofię Żogał i Jadwigę Zwierzew.
Na Regionalnej Konferencji we Wrocławiu Oddział Ziemi Jaworskiej będą reprezentować Henryk Antkowiak i Zdzisław Nowocień.

Ponadto Zjazd podjął uchwałę  o wystąpieniu do XVII Walnego Zjazdu PTTK o nadanie godności Honorowego Członka PTTK  długoletniemu i zasłużonemu dla  PTTK członkowi naszego oddziału kol. Henrykowi Antkowiakowi.

               Wyróżnienia

                
W czasie Zjazdu wręczono odznaczenia najaktywniejszym działaczom.
               Na wniosek  Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Jaworskiej KAPITUŁA  ODZNACZEŃ ZG PTTK wyróżniła             

I. Złota Honorowa Odznaka PTTK

 • - Majewski Zbigniew
  - Nowocień Ewa
  - Orda Anna

II.Srebrna Honorowa Odznaka PTTK

 • - Orda Halina

III. Dyplomem  ZG PTTK

 • - Drabczyk Aleksandra Ewa
  - Norko Urszula
  - Zieliński Roman 


Wyróżnienia wręczali  kol. Henryk Antkowiak członek Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego  PTTK i Leszek Drabczyk  prezes Zarządu Oddziału .Gratulujemy wyróżnionym, a nowemu zarządowi życzymy sukcesów i realizacji zaplanowanych zamierzeń.

 projekt i wykonanie SN-DESIGN