Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
Imprezy - POZNAJEMY OJCOWIZNĘ 2012

Sukces  krajoznawców z ,,dwójki''


14 marca br. w sali Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyło się ogłoszenie wyników etapu dolnośląskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego PTTK ,,Poznajemy Ojcowiznę''.

Krajoznawcy z Gimnazjum nr 2 w Jaworze odnieśli podwójny sukces. Prace w kategorii indywidualnej i multimedialnej zajęły 1 miejsca i będą reprezentowały województwo dolnośląskie w finale ogólnopolskim.
Ewa Osowska w swojej pracy ,,Niosąc oświaty kaganek czyli dzieje mojej rodziny i jej nauczycielskie tradycje'' sięgnęła pamięcią aż po czasy swoich pradziadków,  i dziadków których różne koleje losu przywiodły na nasze ziemie. Opisana, poparta zdjęciami, starymi dokumentami i drzewem genealogicznym kronika rodziny stanowi olbrzymią wartość dla jej członków, gdyż każdy z nich dorzucił do jej powstania cząstkę siebie, a przyszłość będzie dopisywała kolejne rozdziały.
Autorami pracy multimedialnej  ,,Pałac w Myśliborzu'' są Paulina Lipińska, Miłosz Nowak i Michał Piaskowski. Film przedstawia historię pałacu. Jednego z wielu, ale jakże ważnego dla jego mieszkańców. Obiekt zamieszkiwały  rodziny von Prittwitz und Gaffron, Zimmermanów. Po II wojnie światowej opustoszała rezydencja popadała w ruinę. Nową historię pałacu pisze obecny jego właściciel p. Franciszek Ardel. Dzięki niemu pałac odzyskuje dawny blask i drugie życie.  Obecny na gali p. F. Ardel wręczył ufundowane przez siebie nagrody  i  tymi  słowy podziękował twórcom filmu:
,,Dziękuję za odświeżenie nie tylko mojej pamięci. Dziękuję również  za trud   i staranność z jakimi wykonywaliście podjęte zadanie. Serdecznie gratuluję sukcesu. Dzięki Wam historia pałacyku nabiera nowych, soczystych barw na każdy nowy dzień. Dzięki Wam historia będzie się dalej toczyć. Daliście mi siłę i nadzieję, że trud rozpoczęty można zakończyć, ale przed wszystkim że warto  to kontynuować. To przede wszystkim dla Was warto odnawiać historię i budować nowe rzeczy na solidnych fundamentach. Ciężko wyrazić słowami jak szybko teraz bije moje serce z radości. Nieśmiało chwalę się tym, że tak na prawdę konkurs wygraliście dla mnie, abym dalej mógł podejmować nowe wyzwania. Serdeczne gratuluję i dziękuję''
  
Prace konkursowe były tworzone pod kierunkiem p. Anny Bortkiewicz nauczycielki informatyki w Gimnazjum nr 2 , jest to już 6 zwycięstwo naszych uczniów w tym konkursie na etapie wojewódzkim.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!projekt i wykonanie SN-DESIGN