Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
Rajdy - ZLOT ,,Legnickie Pole

ZLOT KRAJOZNAWCZY ,,Legnickie Pole 2011'' 

W sobotę 9 kwietnia obchodziliśmy 770 rocznicę Bitwy pod Legnicą, w której poległ syn Świętej Jadwigi - Książę Henryk II Pobożny. 9 kwietnia 1241 roku, polskie rycerstwo stoczyło bitwę z armią mongolską. Wydarzenie to zapisało się w historii, jako jedno z największych w obronie wartości chrześcijańskich i europejskich.


9 IV odbył się 40 Zlot Krajoznawczy ,,Legnickie Pole 2011'', organizowany przez O/PTTK w Legnicy. W zlocie uczestniczyła drużyna z Gimnazjum Nr 2 w Jaworze. Trasę z Jawora przez Snowidzę, Barycz do Legnickiego Pola dzielnie pokonaliśmy na rowerze.

W Legnickim Polu udostępniono nam do zwiedzenia barokowy kościół św. Jadwigi wpisany na listę Pomników Historii oraz Muzeum Bitwy Legnickiej mieszczące się w gotyckim kościółku pod wezwaniem św. Trójcy i Najświętszej Marii Panny (wniesiony na przełomie XIII i XIV w.).

Zakończenie imprezy było  na boisku szkolnym, poczęstowano nas pyszną grochówką, po niebie fruwały kolorowe latawce, a po murawie przechadzali się rycerze - choć tylko w papierowych zbrojach!projekt i wykonanie SN-DESIGN