Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia
przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
SPOTKANIE PIECHURÓW DŚL 2017

NARADA DOLNOŚLĄSKIEGO ZESPOŁU TUTYSTYKI PIESZEJ
BOGATYNIA  28-29 I 2017r.


Narada odbyła się na terenie kompleksu Dom „FOR YOU” w restauracji „Jan Golonka’’. W spotkaniu uczestniczyli przodownicy turystyki pieszej z województwa dolnośląskiego oraz przedstawiciele władz lokalnych Bogatyni. Podczas narady został zatwierdzony „Plan Działania Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej na 2017 r.”. Spotkanie było połączone z podsumowaniem rajdu indywidualnego „6 x Dolny Śląsk” 2016. Komandor rajdu omówił organizację i wręczył nagrody zwycięzcą w/w imprezy turystycznej. Uczestnikom narady czas umilił występ regionalnego zespołu folklorystycznego, miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich „Rozmaryn’’. Po zakończeniu obrad, koledzy z „Bractwa Ziemi Bogatyńskiej’’, oprowadzili piechurów po Bogatyni oraz pokazali wystawę twórczości regionalnych artystów w swojej siedzibie „Dworcu  Historii”. W spotkaniu piechurów uczestniczyli przodownicy turystyki pieszej: Anna Orda, Iwona Zielińska, Leszek Drabczyk, Andrzej Kowalik, Eugeniusz Zwierzchowski, Zdzisław Nowocień – komandor rajdu indywidualnego 6X Dolny  Śląsk. Dziękujemy organizatorom narady za bardzo miłe turystyczne przyjęcie!


2017-02-06 [20:01:52]
WIOSENNA NARADA PIECHURÓW 2016
WIOSENNA NARADA PIECHURÓW DOLNEGO ŚLĄSKA
WAŁBRZYCH  30 – 31 I 2016r.

Naradę przygotował Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu. Komandorem imprezy był klo. Jacek Pielich. Niedzielne spotkanie, w którym uczestniczyliśmy odbyło się w Sali Kinowej w Zamku Książ. Omówiono przebieg imprez piechurów w 2015r. Kol. Julian Szymszon przedstawił plan działania DZTP na 2016r.
 Następnie odbyło się podsumowanie dolnośląskiej imprezy ,,6x Dolny Śląsk’’, której komandorem jest kol. Zdzisław Nowocień z naszego Oddziału PTTK, wręczono nagrody i wyróżnienia za aktywny udział w tym indywidualnym rajdzie.
Po naradzie było zwiedzanie Zamku Książ. Przewodnik po zamku i przodownik TP kol. Jacek Pielich oprowadził nas po obiekcie i zamkowych zakamarkach, których na co dzień się nie zwiedza.
2016-02-29 [18:22:36]
51 ZLOT PTP
51 DOLNOŚLĄSKIEGO ZLOTU PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ
Bardo 23 – 25 października 2015r.
>ZIEMIA ZĄBKOWICKA<
2015-12-14 [20:14:10]
WIOSENNA NARADA PTP 2015

DOLNOŚLASKĄ NARADA TURYSTÓW PIESZYCH - ŚWIDNICA 2015
25.01.2015 Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury - Runek 41  godz. 10.30

 

Łącznie na spotkanie przybyło 104 turystów z dolnośląskich oddziałów PTTK ,nasz oddział reprezentowali H.Antkowiak. Z.Nowocień, A.Kowalik, Z.Zwierzchowski i L.Drabczyk.
            Plan spotkania:

  • Uroczyste otwarcie narady i powitanie gości - Zbyszek Curyl dyrektor.MDK w Świdnicy i opiekun SKKT „To Tu To Tam" MDK Świdnica
  • Prezentacja Laureatów Przeglądu Piosenki Turystycznej "Świdnica 2014"
  • Prezentacja multimedialna "Kilka propozycji wycieczek po Świdnicy i okolicy"
  • Narada aktywu TP - Julian Szymszon przewodniczący KTP Dolnego Śląska
  • Podsumowanie Indywidualnego Rajdu "6 x Dolny Śląsk"- Z.Nowocień
  • Wręczenie odznak turystycznych
  • Turystyczny poczęstunek
  • Zwiedzanie Świdnicy z przewodnikiem miejskim M. Barcickim

24-25 stycznia 2015r. do Świdnicy zjechali się przodownicy turystyki pieszej PTTK na coroczną wiosenną naradę. 24 stycznia były egzaminy na przodownika i na rozszerzenie uprawnień przodownickich i posiedzenie Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej PTTK, a w niedzielę wielka narada w Domu Kultury i występy młodzieży śpiewającej piosenki turystyczne.
Odbyło się też wręczanie wyróżnień podczas podsumowania Indywidualnego Rajdu,,6x Dolny Śląsk".
 Świdnica miała okazję rozwinąć przed turystami wachlarz swoich atrakcji, najpierw w formie krótkich filmów reklamowych, a po naradzie w naturze na wycieczce po atrakcjach miasta z wytrawnym przewodnikiem-pasjonatem. Uczestnicy mogli wejść na wieżę świdnickiej katedry oraz zwiedzić podziemne korytarze fortu. Zachwyciło też samo wnętrze katedry i różne zakamarki nie zawsze dostępne oczom zwiedzających.

 

2015-02-05 [18:24:02]
50 DZPTP PTTK

50 JUBILEUSZOWY DOLNOŚLĄSKI ZLOT
PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ PTTK
24 - 26. 10. 2014r.

 

Cottbus - Dissen - rejs Sprewą - LUBSKO - Park Mużakowski

 

 

2014-08-24 [20:06:12]
49 DOLNOŚLĄSKI ZLOT PTP

49 Dolnośląski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej
DUSZNIKI ZDRÓJ 18 - 20 X 2013r.

 

 

2013-11-02 [00:45:15]
NARADA PTP 2013

Wiosenna Narada Piechurów
Ponieważ styczeń to już najwyższa pora by podjąć działania w celu ustalenia planu imprez w turystyce pieszej, w ostatnią niedzielę stycznia 27.01.2013 roku zorganizowano Wiosenną Naradę Turystów Pieszych. Tym razem gości podejmowali działacze z Oddziału PTTK „Ziemi Jaworskiej" w Jaworze.


2013-02-15 [21:31:50]
48 Dolnośląski Zlot PTP

48 DOLNOŚLĄSKI ZLOT
PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ PTTK
27-28 PAŹDZIERNIKA 2012
WLEŃ


Wycieczki:
I dzień - Wleń - Pławna - Lubomierz - Gryfów Śląski - Rząsiny - Lwówek Śląski - Wleń
II dzień - Wleń - Pilchowice Zapora - przejście piesze przez Dziki Wąwóz - Maciejowiec -
Radomice - Klecza - Lenno - Wleń

WIĘCEJ:


2012-11-02 [21:35:18]
44 DOLNOŚLĄSKI ZLOT PTP

44 DOLNOŚLĄSKI ZLOT PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ
MIĘDZYGÓRZE
25-26 X 2008r.

2009-01-30 [20:49:48]
DOLNOŚLĄSKA NARADA PTP

Dolnośląska Narada Aktywu Turystyki Pieszej
26/27 I 2008r. - Jawor

       W dniach 26-27 I 2008r. odbyła się Dolnośląska Narada Aktywu Turystyki Pieszej.
 Pierwszego dnia, w sobotę obradował Dolnośląski Zespół Turystyki Pieszej pod przewodnictwem kol. Henryka Antkowiaka. Na spotkaniu przyjęto plan pracy na 2008r. i program tegorocznej wiosennej narady.
 W niedzielę 106 uczestników narady spotkało się w Teatrze Miejskim w Jaworze. Naradę otworzył kol. Zdzisław Nowocień, wiceprezes jaworskiego Oddziału PTTK. Powitał przybyłych gości. W pierwszej kolejności najstarszego dolnośląskiego turystę, honorowego członka PTTK, 95-letniego Teofila Ligenzę vel Ozimka oraz wicestarostę powiatu jaworskiego Michała Lenkiewicza, przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Barańskiego i burmistrza Miasta Jawora Artura Urbańskiego. Nastepnie zostali powitani członkowie Głównej Komisji Turystyki Pieszej PTTK kol. Ryszard Bałabuch i kol. Henryk Antkowiak, naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, prezesi Oddziałów PTTK Wrocław - Fabryczna, Prochowice, Huty Miedzi Legnica, Lubina i dolnośląscy turyści przybyli na to spotkanie.
 Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych przodowników TP. Po niebiańskich szlakach wędrują koledzy Adam Hormański z Lubawki, Eugeniusz Uciński i Eugeniusz Nowak z Wrocławia.
  Szef imprezy 6x Dolny Śląsk, kol. Z. Nowocień przypomniał krótko historię tego indywidualnego rajdu i podsumował jego 35 edycję. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Jaworze. A sam szef z okazji 20-letniego prowadzenia tej imprezy otrzymał wręczony przez kol. H. Antkowiaka pamiątkowy kapelusz ,,National Geografik''.
 Po przerwie odbyła się Narada Piechurów Dolnego Śląska pod przewodnictwem kol. H. Antkowiaka.
Julian Szymszon, wiceprzewodniczący Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej wręczył legitymacje i dyplomy za imprezy organizowane przez oddział wrocławski.
Leszek Drabczyk prezes jaworskiego oddziału PTTK przedstawił sprawozdanie z działalności za 2007r. Urszula Norko została wyróżniona dyplomem za działalność turystyczną w 2007r. a kol. H. Antkowiakowi wręczono Odznakę 50-lat w PTTK.
Następnie organizatorzy lub uczestnicy krótko omówili przebieg centralnych i dolnośląskich imprez turystycznych, które odbyły się w 2007r.
Zapoznano też obecnych z imprezami planowanymi w roku bieżącym.
Kolejnym punktem narady było zatwierdzenie planu pracy na 2008r.
  W czasie przerwy organizatorzy przygotowali poczęstunek - chleb ze smalcem i ogórkiem.
Można było obejrzeć wystawę znaczków zlotowych i plansz przedstawiających historię Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego zaprezentowana przez kol. Edmunda Rakowskiego ze Świeradowa Zdr., pięknie wykonane kroniki rajdowe ,,Zamki, pałace i dworki'', ,,Ratusze w Polsce'', odznaki ,,Szlakami Powstania Wielkopolskiego''. Ciekawość wzbudzała kolekcja lasek turystycznych z różnych stron świata zgromadzona przez kol. H. Antkowiaka.
 Na zakończenie narady kol. Z. Nowocień podziękował wszystkim zebranym za przybycie i udział w naradzie. Sponsorom za pomoc w organizacji.

2009-01-30 [20:38:04]
projekt i wykonanie SN-DESIGN